Tekstylia na okno

  Efektowna aranżacja okna kadruje widok, może też sprawić, że spoglądanie przez nie stanie się prawdziwą przyjemnością. Jak połączyć firany, zasłony, rolety w piękną nowoczesną dekorację okna? Jakie okienne aranżacje są modne w tym sezonie?


 We wnętrzu o romantycznym klimacie sprawdzą się drewniane żaluzje i uniwersalne białe zasłony na szelkach - długie do samej ziemi albo nawet nieco dłuższe, by materiał opierał się na podłodze.


 Kuchenne zazdrostki można uszyć np. z eleganckich ściereczek. Dopełnieniem aranżacji okna niech będzie lambrekin z tkaniny z klasycznym motywem toile de jouy. W taki sam wzór warto ubrać także krzesła.


 Jeżeli za oknem rozciąga się ładny widok, nie warto wieszać w nim firanek. W takim wnętrzu intymność zapewnią żaluzje i dobrane kontrastowo zasłony. (fot. IKEA)


 Ściany i dekoracja okna to mocne akcenty tego wnętrza. Ich kanarkowa barwa doskonale połączyła się z oranżami, którymi uzupełniono wystrój salonu. Lambrekin w tym samym odcieniu co zasłona skrócił nieco optycznie wysokie wnętrze. (fot. BENJAMIN MOORE)


 Różnorodne wzory zasłon składających się na dekorację okna - kolorowe pasy i kwiatowa łąka - stworzyły niezwykle energetyczną aranżację. Nie bójmy się łączyć wzorów! (fot. DESIGNERS GUILD)


Tej wiosny modne są lekkie, zwiewne tkaniny na oknie. Białą firankę zastąp przezroczystą, z delikatnym kolorowym wzorem (na zdjęciu są to cienkie podłużne paski) - doskonałym uzupełnieniem takiej aranżacji okna, pasującym do wnętrz o neutralnych wystroju i kolorystyce, będzie zasłona z podobnym motywem. (fot. FISCHBACHER)


 Rolety mogą być zwijane na rolce albo dekoracyjne: rzymskie lub wiedeńskie. Jeżeli do dekoracji okna wybierzesz wzorzyste rolety, postaraj się, by zasłona była jednokolorowa. (fot. JANE CHURCHILL)


 Dekoracja okna w tym salonie ma niezwykły rozmach. W aranżacji okna wykorzystano bowiem aż trzy różne wzory zasłon. Na jednej królują obowiązkowe w tym sezonie motywy kwiatowe, druga drukowana jest w podłużne pasy, na trzeciej zaś wzór jest najdelikatniejszy, geometryczny. Doskonały efekt, jaki daje ta różnorodna aranżacja okna, uzyskano dzięki spójności tkanin we wnętrzu - wzory z zasłon pojawiają się także na dekoracyjnych poduszkach oraz obiciach foteli. (fot. JVD)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moderowanie komentarzy dla postów starszych niż 14 dni.
Dziękuję za opublikowanie komentarza.