Ramki, obrazy, rysunki

 Marzy Ci się domowa galeria zdjęć na ścianie, ale nie masz pomysłu jak pokombinować z tymi  zdjęciami, obrazkami i obrazami. Nie martw się oto kilka inspiracji, pomysłów i rozwiązań jak efektownie wyeksponować twoje zdjęcia.

 Stwórz domową galerię zdjęć! Wyciągnij z szuflady ulubione zdjęcia i reprodukcje, sprawdź, jak pomysłowo je oprawić i powiesić w ramkach. Zdjęcia na ścianie to niepowtarzalna ozdoba wnętrza nadająca mu indywidualny charakter!


Zdjęcia zastąpiono fotografiami na płótnie (tak samo można przenieść zdjęcia na płytę MDF). Sześć dużych zdjęć w dyskretnych czarnych ramkach zawieszono przy stole w jadalni.


 Zdjęcia umieszczaj na wysokości, na jakiej będziesz je oglądać. Punkt centralny galerii powinien się znajdować 150-160 cm od podłogi. Dobrze, by zdjęcia miały wspólny motyw przewodni: kolor, tematykę lub ramki. Zanim wbijesz pierwszy gwóźdź, starannie wybierz fotografie, z których powstanie galeria, i stwórz spójną kompozycję.


 Fragment ściany w kuchni pomalowano czarną farbą magnetyczną, dzięki czemu można do niej przymocować magnesami nie tylko wspólne zdjęcia domowników z ostatnich wakacji, lecz także np. ulubione przepisy kulinarne lub rachunki do opłacenia w najbliższym czasie. Aby nie stwarzać wrażenia chaosu, dobrze, by wszystkie magnesy były do siebie podobne. 


Zdjęcia i obrazy oprawione w ramki różnej wielkości ustawiono na wąskich półkach z nieco szerszym rantem zabezpieczającym ramki przed zsunięciem się. Dzięki temu domowa galeria każdego dnia może wyglądać zupełnie inaczej.


 Aby uniknąć wbijania gwoździ, zdjęcia można przykleić bezpośrednio do ściany za pomocą taśmy obustronnie klejącej. Jeżeli przykleisz je obok siebie (nie zostawiając między nimi wolnego miejsca), stworzą uroczy kolaż: bez ramek i passe-partout.


 Zdjęcia i obrazy powieszone w linii poziomej - w tym przypadku nad regałem, blisko sufitu - optycznie poszerzają pokój. Jeżeli zaś powiesisz je w pionie, wnętrze wyda się nieco wyższe. (fot. IKEA)


 Ekscentryczny pomysł na ekspozycję fotograficznych skarbów - drabina, która zamiast szczebli ma szklane półeczki. Doskonały patent na rodzinną galerię!


 Kompozycja zdjęć przy szafce na buty sprawiła, że przedpokój nabrał lepszych proporcji. Efekt potęguje wiszące obok lustro.  Pomysłowo i efektownie (fot. IKEA)


 Zdjęcia przypięte klamerkami niczym schnące w ciemni fotografie? Tak! Potrzebne Ci będzie jedynie kilka metrów sznurka, parę gwoździ i kilkanaście klamerek. Warto przykleić każde zdjęcie na biały karton, żeby nie uszkodzić brzegów fotografii klamerkami. Dzięki temu wystawa będzie sprawiała wrażenie uporządkowanej.


 Ścianę klatki schodowej pomysłowo zagospodarowano grafikami w ramkach, tworząc pokaźną galerię. Motyw przewodni: czarno-biała kolorystyka i białe passe-partout.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moderowanie komentarzy dla postów starszych niż 14 dni.
Dziękuję za opublikowanie komentarza.