8 kuchni minimalistycznych

 Prosta, nowoczesna i zimna - to pierwsze skojarzenie, które nasuwa się na myśl o białej kuchni. Jeśli jednak dodamy szczyptę koloru szarego otrzymamy wyjątkowe połączenie. Białe fronty szafek i szare blaty lub ściany to duet idealny. W takiej minimalistycznej, szaro-białej kuchni z pewnością dobrze poczują się miłośnicy prostoty.

 Biała kuchnia na tle szarych ścian wcale nie musi być surowa. Wręcz przeciwnie! Szaro-biała kuchnia daje nam duże możliwości aranżacyjne. Dzięki dodatkom w naszych ulubionych kolorach możemy co jakiś czas zmieniać jej wygląd. Raz może dominować w niej czerwień, innym razem zieleń. A to wszystko na szaro-białym, neutralnym tle.


Ściana podzielona na dwie wyraźne części - bezpośrednio nad blatem cegła, powyżej drewnianej półki - szary, betonowy odcień farby. Dzięki temu zabiegowi, białe szafki zwieńczone drewnianym blatem zostały jeszcze bardziej ocieplone, a szara ściana nie odstrasza. Kuchnia nie wydaje się surowa, wręcz przeciwnie – z pewnością można w niej przyjemnie spędzić czas.


 Otwarta kuchnia w niewielkim mieszkaniu nie powinna przytłaczać swym rozmiarem i kolorem. W aranżacji najważniejszą rolę gra wyraźny podział między strefą salonu i kuchni, która to pozostaje w tle. Jest lekka, przejrzysta - nie obciąża widoku. Jej biały kolor powoduje, że ciemnoszare płytki na ścianach i podłogach nie są przytłaczające.


 Kamienna ściana, białe meble, drewniany stół i dominujące we wnętrzu fioletowe wiszące lampy. Taka kuchnia to designerski majstersztyk. Idealnie dobrane proporcje kolorów, faktur i materiałów sprawiają, że gotowanie i spożywanie posiłków w takiej kuchni to wielka radość i przyjemność.


 Białe meble kuchenne wykończone ciemnym blatem, ustawione w kuchennej wnęce nie zachwycają. Jednak gdy ożywimy je zielonymi, żółtymi czy czerwonymi dodatkami, kuchnia nabiera zupełnie innego wyrazu. Szaro-białe tło ścian i mebli doskonale się do tego nadaje. Ciekawym, odważnym i wesołym akcentem jest żółta rura od okapu.


 Czarne meble, ciemne płytki w kratkę na ścianie, szachownica w odcieniach szarości na podłodze… A jednak ta kuchnia nie sprawia wrażenia przytłaczającej. Białe cegły, faktury i odcienie płytek ułożonych na ścianie i podłodze podkreślają jej wyjątkowość.


 Biała, sterylna, prawie zimna. A mimo to, wyjątkowo przyjemna kuchnia. Czystość białych mebli i tłoczonych białych płytek nad blatem tworzy jedną, zwartą całość. Szare blaty, pojedyncze jasnoszare fronty szafek oraz szara ściana w harmonijny sposób łączą się z bielą. Tą kuchnię z pewnością docenią osoby, które lubią minimalizm.


 Szary, gładki blat podkreśla idealną linię białych mebli. Charakterystycznym akcentem tej kuchni jest grafitowy łupek ułożony na ścianie między szafkami. Również szara ściana w części pokoju jest doskonałym tłem dla sterylnej bieli. Kuchnię ociepla drewniana podłoga i drewniane wykończenie blatów.


 Szara betonowa ściana nadaje białym kuchennym meblom surowości. Jednak delikatne, stonowane oświetlenie blatów roboczych powoduje, że kuchnia nabiera ciepła i zachęca do gotowania. Podłoga z szarych płyt dopełnia całości i nadaje wnętrzu charakteru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moderowanie komentarzy dla postów starszych niż 14 dni.
Dziękuję za opublikowanie komentarza.