Euro-paleta czy inny substrat

 Stolik kawowy - mały i zgrabny czy raczej solidny: drewniany lub szklany? Stolik do salonu to detal, który robi wrażenie na gościach, a domownikom przydaje się na co dzień do odłożenia książki lub kubka z herbatą. Zadbaj o to, by stolik kawowy był eleganckim dopełnieniem aranżacji salonu.


 Stolik kawowy, który łączy w sobie funkcjonalność i podejście ekologiczne. Nie dość bowiem, że powstał z recyklingu - starych palet, to jeszcze zamontowano mu kółka, dzięki czemu w zależności od potrzeb swobodnie się przemieszcza po salonie.


 Stolik kawowy z bielonej wikliny sprawdzi się nie tylko na werandzie czy w letnim domu, ale też tam, gdzie zależy Ci na utrzymaniu wakacyjnego klimatu. Blat wykonano ze szkła, dzięki czemu bez obaw można na nim postawić gorącą szklankę. Jeżeli decydujesz się na wiklinowy stolik, zadbaj o to, by pozostałe meble były wykonane z tego samego materiału. (fot. MARSTON & LANGINGER)


Szklany stolik w ultranowoczesnym wydaniu - szkło nie ma tu bowiem żadnych ram. Jeżeli zależy Ci na tym, by nie przytłaczać wystroju salonu, zdecyduj się na taki stolik - jest on na tyle lekki optycznie, że dopasuje się do każdego, nawet niewielkiego pokoju.


 Gdy jeden stolik to dla Ciebie za mało, pomyśl o dwóch różnych umieszczonych symetrycznie względem kanapy lub o złączeniu dwóch jednakowych stolików o odmiennym kolorze. Będzie je łatwiej przenieść niż jeden większy, a do tego dają większą elastyczność w aranżacji salonu.


 Właściciele tego salonu cenią tradycyjne rozwiązania. Świadczy o tym zarówno jego bezpieczna, ciepła kolorystyka, jak i solidne drewniane oraz tapicerowane meble. Prosty stół zawdzięcza swoją urodę trwałemu egzotycznemu drewnu - to przykład prostoty w najlepszym wydaniu.


Taki stolik jak ten ze zdjęcia bez problemu zrobisz samodzielnie, potrzebujesz tylko kilku starych palet. Te po złączeniu nie zostały pomalowane, lecz zaimpregnowane i przykryte szklanym blatem. Rysunek starego drewna współgra z surową ceglaną ścianą.


Nowoczesny stolik kawowy wykonany jest ze stali i tworzywa. Jego prosta geometryczna forma współgra z neutralnym wystrojem salonu w nowoczesnym stylu. Elementem ożywiającym aranżację jest radosny żółty kolor wykorzystany w dodatkach i ciekawa pufa.


Stolik ze szpuli od kabli sprawdziłby się bez problemu w salonie w lofcie, ale dość przewrotnie umieszczono go w wyrafinowanym stylistycznie salonie pełnym aksamitów i klasycznych mebli. Efekt? Zaskakująco dobry!


Fantazyjnie wygięte nogi - z przewężeniami, rowkowane - nadają charakter stolikowi w stylu retro. Lekkie przetarcia na bielonym drewnie ładnie wpisują się w wyrafinowaną aranżację salonu.


Mam coś dla sympatyków nowoczesnego dizajnu. Trójkątny stolik o zaokrąglonych bokach i matowym blacie, idealny do salonu utrzymanego w minimalistycznej stylistyce.


Okrągła forma stolika kawowego sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Nie potrzebuje on zbyt wiele przestrzeni, więc łatwiej będzie znaleźć dla niego odpowiednie miejsce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moderowanie komentarzy dla postów starszych niż 14 dni.
Dziękuję za opublikowanie komentarza.