Prosty sposób na serwetki

 HAND MADE

 Już powoli robi się klimat świąteczny, w miastach zawieszone zostały lampki i postawiono na rynkach choinki. Do sklepów powoli wchodzą świąteczne wyprzedaże. My również zastanawiamy się jak udekorujemy nasz dom w tym roku.

Kocham proste rzeczy i dekoracje. Jeśli w moim projekcie pojawia się za dużo szczegółów i bibelotów, to przebywając w takim miejscu czuje się rozkojarzony i przytłoczony nadmiarem ozdób choinkowych. 
Podsuwam Wam pomysł jak fajnie, a zarazem prosto udekorować talerz na świątecznym stole!Co będzie Ci potrzebne:
- serwetka z tkaniny najlepiej jednobarwnej o wymiarach 45/45cm  
- szpilka (opcjonalnie)
-mała kokardka (opcjonalnie)

Cały tutorial został przygotowany przez serwis Handimania


 1. Aby przygotować bardzo prostą fałdę, trzeba idealnie kwadratową serwetkę tkaniny. Po pierwsze złóż ją dwukrotnie, aby uzyskać mniejszy kwadrat.2. Następnie złożyć każdą warstwę do góry i upewnij się o pozostawieniu jednego centymetr pomiędzy każdą warstwą.3. Odwróć całość trzymając wszystkie fałdy.4. Nadszedł czas, aby złożyć obydwie strony razem. Należy pamiętać, aby wyrównać górną część każdego z paneli w celu utworzenia trójkątnej przestrzeni w górnej części serwetki.  
5. Odwróć z powrotem serwetkę (pamiętaj, aby trzymać ją mocno, więc nie rozwijają). Zwiń górną warstwę do góry, tworząc szczyt swojej choinki. Ukryj zakończenia dolnych warstw pod górne fałdy.


6. Aby wykończyć choinkę, możesz przypiąć małą materiałową kokardkę.7. Udało Ci się? :)
1 komentarz:

  1. Bardzo fajny świąteczny pomysł. Napewno wykorzystam w święta! Czekam na resztę świątecznych pomysłów :-D

    OdpowiedzUsuń

Moderowanie komentarzy dla postów starszych niż 14 dni.
Dziękuję za opublikowanie komentarza.