Na granicy stylów- cegła

Stara cegła rozbiórkowa obok kolorowych plakatów i designerskich sprzętów. Zaprojektowanie eklektycznego wnętrza jest nie lada sztuką. Czy projektantce Marcie Sikorskiej udało się znaleźć złoty, estetyczny, środek ?

Wnętrza zadziwiają od razu po przekroczeniu progu. Kolebkowe sklepienie wykonane ze starej cegły rozbiórkowej z wiekowej stodoły z Malborka to główna, ale nie jedyna atrakcja wiatrołapu. Intrygują także szuflady wysuwane wprost ze ścian i stołeczek wykonany ze sklejki klonu.


 W otwartej przestrzeni dziennej salon spotyka się z jadalnią i kuchnią. Poszczególnych stref nie zaznaczono nawet symbolicznymi podziałami – na przykład różnicując posadzki. Tu cała podłoga – wykonana z desek bielonego dębu - podkreśla jedność przestrzenną. Kropkę nad i w aranżacji wnętrza stawia rodzina designerskich krzeseł „Plastic Chair”, proj. Eamesów – na drewnianych nogach albo płozach.


 Oświetlenie stołu nasuwa skojarzenia ze stojącymi lampami. Projektantka lubi oryginalne rozwiązania – dlatego klosze zawieszone do góry nogami to nie przypadek.


Białe kolory ściany i fronty mebli wprowadzają porządek do strefy dziennej. Bielona podłoga powtarzając ich odcień dopełnia kompozycję.


 Poroże, pomarańczowy plakat, stołek na czerwonych nóżkach – aż trudno uwierzyć, że to wszystko składa się na harmonijną, uporządkowaną całość. Na jej straży stoją dwa kawowe stoliki umieszczone w części salonowej. Do ich szerokich, wysuwanych szuflady można szybko zgarnąć wszystkie „zaśmiecające” przestrzeń rzeczy.


 Drewniane szczapy umieszczone w ceglanej wysokiej wnęce to jeden z elementów aranżacji. Przypominają, że kiedyś będzie tu kominek.


 Drobiazgi wybrane w Galerii Deco, Home & Art ocieplają nieco chłodne wnętrze białej kuchni.


 Sypialnia połączona z pokojem kąpielowym. Vis a vis łóżka – wanna. Właśnie tak przejawia się nowoczesne podejście do relaksu.


 W centrum pokoju kąpielowego stanęła wanna zrobiona ręcznie z kruszonego marmuru zespolonego cementem. Bardziej przypomina nowoczesną rzeźbę niż przedmiot codziennego użytku. W oknach zamontowano żaluzje typu plis, które można przesuwać do góry i do dołu – wybierając widoki.


 Surowa stara cegła nadaje charakter wnętrzu i przewrotnie - ociepla je. Wnęka z lewej strony ceglanej ściany nie pełni żądnych praktycznych funkcji, ale ma inne zadanie - urozmaica przestrzeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moderowanie komentarzy dla postów starszych niż 14 dni.
Dziękuję za opublikowanie komentarza.