Wzory w skandynawskim

Jysk, Ikea, aukcje i głowa pełna pomysłów - przepis na fantastyczne mieszkanie w Kopenhadze

Marty i Nielsa.

Pokój dzienny

Marta: "Ponieważ jest to wynajęte mieszkanie, nie mieliśmy za bardzo możliwości wprowadzenia wielu zmian (jak np. cyklinowanie drewnianych podłóg czy też położenie nowych gładzi). Jedynie ściany zostały odświeżone białą farbą. Nie jestem fanką upychania wielu mebli w pomieszczeniach, gdyż sprawia to, że mieszkanie staje się mniejsze i klaustrofobiczne, zatem urządziliśmy je z umiarem.
zdjęcia: archiwum Marty i Nielsa
 
Pokój dzienny

W pokoju dziennym wstawiliśmy regał na książki i półki pod TV  robione na zamówienie u stolarza, dość okazałą kanapę oraz ławę. Stojaki na wino umieściliśmy w drewnianych skrzynkach od importowanego wina, nadających charakter całej koncepcji. Elementy dekoracyjne zakupiliśmy głównie w IKEI oraz Jysku. Kanapa pochodzi z tzw. Genbrug. To sklep, gdzie można za grosze kupić używane meble, ubrania, dekoracje, książki, lampy itp. Lampa podłogowa jest przetworzonym wieszakiem na odzież prezentowaną niegdyś na witrynie sklepowej w butiku jednego z Centrów Handlowych w Łodzi. Została przemalowana i zawieszono na niej lampki.
 
Pokój dzienny


Pokój dzienny

Pokój dzienny
 
Pokój dzienny

Pokój dzienny

Pokój dzienny

Pokój dzienny

 W sypialni mieści się oczywiście łóżko, toaletka oraz szafa. Stary stojak pod maszynę Singera zakupiliśmy za 100zł na Allegro. Został odmalowany i zamontowano na nim blat. Patchworkowa narzuta została zrobiona przeze mnie, w kolorach pasujących do zasłony w szafie. Ogromne lustro było prezentem od Nielsa (Jysk).

wasze wnętrza, jak mieszkają Polacy, skandynawski styl, mieszkanie w skandynawskim stylu

Sypialnia

Sypialnia

Sypialnia

Sypialnia

W najmniejszym pokoju w mieszkaniu urządziliśmy jadalnię. Stół i krzesła pochodzące z IKEI przemalowałam na biało. Na krzesłach umieściłam sztuczne furta w kolorze ciemnej czekolady.
Przedpokój był strasznie nudny i bez wyrazu, dlatego też umieściłam na ścianach kilka naklejek dekoracyjnych oraz wiszącą półkę z IKEI. Wszystkie lampy sufitowe zostały zrobione przeze mnie. Wykonane są z gotowego lampionu i papieru".
 
Jadalnia

Jadalnia

Przedpokój 

Przedpokój

Przedpokój

Przedpokój

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moderowanie komentarzy dla postów starszych niż 14 dni.
Dziękuję za opublikowanie komentarza.