Dni projektu IKEA

 Kilka tygodni temu w Szwecji odbył się spotkanie z kreatywnymi zespołami IKEA. Uczestniczyli w nim redaktorzy, pisarze, fotograficy z całego świata. Jest to jedyne takie spotkanie w swoim rodzaju, zwane jest "Demokratyczne Dni Designu". Była to okazja aby dowiedzieć się o procesie pracy nad kolekcjami jak i podglądnąć co będzie obecne w sklepach w 2015 roku. 


Moja ulubiona kolekcja to bardzo dekoracyjny linia akcesoriów i małe meble, które został zaprojektowane w oparciu o tradycyjne motywy z nowoczesnymi akcentami. Poniekąd kolekcja ma skandynawskie korzenie. Rozpoczynie się ona w październiku 2014 roku.
Coś w rodzaju inteligentnego domu (naprawdę sprytne i użyteczne). Linia szafek nocnych, stolików i lamp, które zostały zaopatrzone w stacje dokujące. Pozwala to na bezprzewodowe doładowania smartphonów i tabletów, itd. Wystarczy umieścić telefon na dolnej podstawie lampy lub blatu na noc, a rano mamy pełną moc baterii. W sprzedaży dostępne już w kwietniu 2015 roku.Kolekcja limitowana o nazwie Hand Made Naturalne Włókno składających się z rzemieślniczo stworzonych części wykonanych z naturalnych materiałów zadebiutuje w kwietniu 2015 roku. 
Mix kawałków z klasycznych linii i kilka nowych, o nietypowych kształtach wykonane z neutralnych w połączeniu z silnymi czarnymi lub odważnymi kolorami, to jeden z tych zbiorów, które mogą mieć coś ulubionego przez wszystkich i będzie rozchwytywana przez zwolenników.
Codzienna funkcja jest zbiorem rzeczy stworzonych z myślą o modnym, funkcjonalnym designie. Krzesła, oświetlenie, przechowywanie i więcej, są dobrze wykonane tak aby służyły nam jak najdłużej i żeby przez ten okres dobrze wyglądały- to tak zwana kolekcja biznesowa. Nowe rzeczy z tej linii również będą dostępne w kwietniu 2015 roku. Wreszcie, jest duża kolekcja tradycyjnych skandynawskich przedmiotów. Rozpocznie się ona w październiku 2014 roku. Z tej serii są dostępne rzeczy do każdego pokoju w domu. Od klasycznych drewnianych łóżkek po proste, stylowe krzeseł do jadalni, krzywe, wygodne kanapy (z bardzo stylowymi nogami!) Również nie zabraknie tradycyjnego skandynawskiego wzornictwa na zastawie stołowej. Kolekcja ta, to powrót do korzeni szwedzkiego projektu, z aktualizacjami dostosowanymi do dzisiejszych potrzeb życia.
Zdjęcia zamieszczone w artykule są nie oficjalne, zostały one zrobione przez redaktora który uczestniczył w "Demokratycznych Dniach Designu".

Wpadło Wam już coś w oko? Mi bardzo przypadły do gustu lampy ze stacjami dzięki którym będę mógł doładować smartphona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moderowanie komentarzy dla postów starszych niż 14 dni.
Dziękuję za opublikowanie komentarza.