Ozdoby choinkowe z papieru

  HAND MADE

  Dzisiaj jak już zapowiedziałem, zrobimy ozdoby choinkowe z papieru. To nie będzie przedszkolny łańcuch z ogniw z papieru, lecz trochę otrzemy się o ten temat.

Pierwsza ozdoba

Potrzebujesz:
-kartka papieru [tą w nuty kupisz tutaj] kartka nie może być bardzo cienka, ponieważ nie utrzymają się zagięcia
-nożyczki
-linijka
-ołówek

Papierowe ozdoby choinkowe są bardzo proste do zrobienia samemu. Jedyne co potrzebujesz do ich wykonania to kartka papieru i nożyczki. Jestem pewny, że będziesz zadowolony/a z rezultatu - na choince prezentują się wspaniale!


1. Zaczynamy od wycięcia prostokątów z papieru o wymiarach 8 cm x 4 cm. Papier powinien być nieco grubszy. Doskonale nada się kartka z zeszytu lub kartka papieru do drukowania.2. Złóż prostokąt na pół wzdłuż jego długości. Ładniejsza, kolorowa strona powinna być na zewnątrz. Teraz powinieneś/naś otrzymać prostokąt o wymiarach 8cm x 2cm.


 3. Zagnij rogi każdego końca w dół o 45% (od strony otwartej, gdzie stykają się dwa boki do strony zamkniętej - gdzie jest zagięcie) a następnie zegnij całość w szerz na pół - teraz otrzymasz trapez prostokątny z długością podstawy 4cm.


4. Teraz zrób to samo z 7 innymi prostokątami. W sumie, do zrobienia ozdoby choinkowej potrzebujesz ich 8.5. Przytrzymaj trapez jedną ręką za jego ostry róg. Jeśli uważnie się przyjrzysz górnej części trapezu zobaczysz, że znajdują się tam dwie małe kieszonki pomiędzy czterema warstwami papieru. Jeśli wyobrazisz sobie, że warstwy te mają numery 1, 2, 3, 4 to kieszonki znajdują się pomiędzy 1 i 2 oraz 3 i 4 warstwą papieru. Zobacz zdjęcie [kliknij na nie aby powiększyć] - jest to prostsze niż wydaje się z tekstu - lepiej zobaczyć.6. Do tych kieszonek włóż końce drugiego trapezu.7. Dopchnij go do końca [rób to ostrożnie, aby nie podrzeć papieru].8. Kolejny trapez włóż w ten sam sposób.9. Kontynuuj wykonywanie okręgu [wieńca] z papierowych trapezów. Ostatni - ósmy trapez powinien łączyć się z trapezem pierwszym.10. Ozdoba gotowa! Teraz zawiąż nitkę, wstążkę itp, aby zawiesić ją.


Ozdoby te możesz wykonać z kolorowego papieru świątecznego, kolorowych magazynów, kartek ze starych książek, starych map itp.

Druga ozdoba

Potrzebujesz:
-kolorowy papier, kolory według uznania
-zszywacz
-złota wstążka lub kordonek

   

Wykonaj samodzielnie proste i bardzo eleganckie ozdoby z papieru. Wystarczy, że masz pod ręką odrobinę kolorowego papieru i zszywacz.
  
Ornament:

 Z kolorowego papieru wytnij dwa paski 30 cm, dwa o długości 25 cm i jeden pasek o długości 21 cm. Wszystkie paski powinny mieć taka samą szerokość. Złóż je ze sobą w następującej kolejności – pasek 30 cm, pasek 25 cm, pasek 21 cm, pasek 25 cm i pasek 30 cm. Wyrównaj jeden ich koniec i zszyj wszystkie paski ze sobą. Teraz wyrównaj drugi koniec i również do zszyj. Podczas wykonywania tej czynności dłuższe paski zaczną odginać się na zewnątrz, tworząc pożądany kształt ozdoby.

Serce:
  
 Wytnij z kolorowego papieru dwa paski o długości 30 cm i dwa o długości 24 cm. Powinny mieć one taka samą szerokość. Złóż je w następującej kolejności 30 cm pasek, 24 cm, 24 cm oraz 30 cm. Wyrównaj je na jednym końcu. Zszyj ten koniec przy pomocy zszywacza. Teraz wygnij nie zszyte jeszcze końce pasków w kształt serca, tak by małe serce znajdowało się wewnątrz dużego. Wyrównaj końce i zszyj je razem.

Łezka:

 Wytnij z kolorowego papieru paski – dwa o długości 30 cm, dwa o długości 26 cm i jeden o długości 22 cm. Złóż je w następującej kolejności – pasek 30 cm, pasek, 26 cm, pasek 22 cm, pasek 26 cm i pasek 30 cm. Wyrównaj jeden koniec pasków i zszyj je w tym miejscu ze sobą za pomocą zszywacza. Zrób niewielki zagięcie na pasach o długości 30 cm i 26 cm w odległości około 2,5 cm od wolnego końca. Na koniec wyrównaj wszystkie luźne końce pasków i zszyj je ze sobą.

 Tak przygotowane ozdoby możesz zawiesić na oknie, choince lub możesz przyozdobić nimi całe mieszkanie [proszę zachowaj rozsądek]. Aby wykonać zawieszkę wsuń koniec złotej wstążeczki lub kordonka pomiędzy luźne końce pasków znajdujące się na górze ozdoby i zszyj wszystko ze sobą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moderowanie komentarzy dla postów starszych niż 14 dni.
Dziękuję za opublikowanie komentarza.