Legowisko dla psa

 HAND MADE
 Jak zrobić legowisko dla psa lub kota, ze starej walizki?

 Jeśli Twojemu pupilkowi przydałoby się własne miejsce do spania, coś w rodzaju własnego łóżka to trafiłeś na właściwy post. Po co kupować skoro w bardzo prosty sposób można takie legowisko wykonać samemu. Zastanów się czy masz w domu starą, niepotrzebną walizkę. A może walizka, którą używasz jest już bardzo naznaczona śladami użytkowania? Zamień ją w łoże dla psa.


 Rzeczy które potrzebujesz:

- stara walizka

- nóżki do mebli

- poduszka

- dwie krótsze deski lub jedna dłuższa

- wiertarka 

- śrubki

- 4 śruby dwu gwintowe

-  4 nakrętki kołowe

- śrubokręt

- metr 

- ołówek

Krok:

1. Za pomocą śrubokrętu rozkręć walizkę.


  2. Jak już usuniesz wszystkie śrubki i zawiasy oddziel górę walizki od dołu. Możesz odłożyć górę całkiem, ponieważ nie będzie Ci potrzebna.

3. Zmierz długość wnętrza walizki. Potrzebujesz dwóch deseczek o długości walizki – dopasuj więc ich długość. Następnie zamontuj do desek nakrętki kołowe.

4. Odwróć walizkę na drugą stronę. Zrób cztery nawierty, po jednym na każdym rogu walizki. Dopasuj szerokość dziurek do szerokości śrub. Bardzo ważne jest również, aby dziurki w walizce pokrywały się z dziurkami w deskach. Muszą przechodzić na wylot w jednej linii.

 5. Śruby wkręć jedną stroną w nogi od mebli.

6. Teraz możesz już założyć nogi. Jedną ręką przytrzymuj deskę od środka walizki, a drugą wkręcaj nogę. Śruba od nogi powinna przejść przez dziurkę w walizce i przez nakrętkę kołową. Dokręć nogę do końca.

7. Tak powinno to wyglądać od środka.

 8. Aby nadać legowisku ostatecznego wyglądu włóż do walizki poduszkę. Oczywiście poduszka musi być odpowiednio dopasowana wielkością do wnętrza walizki. Znajdź więc taką odpowiednio wcześniej.

 Teraz tylko wystarczy poczekać na pomerdanie ogonem przez naszego pupila!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moderowanie komentarzy dla postów starszych niż 14 dni.
Dziękuję za opublikowanie komentarza.