Kolory poprawiające koncentrację

Poznaj przepis na stworzenie idealnego miejsca do pracy i nauki. Podpowiem, jaki kolor ścian sprzyja wysiłkowi intelektualnemu. Wszystko zależy od pracy, jaką masz wykonać. Bo w nauce pomaga biały przełamany intensywnym akcentem, w pracy analitycznej – niebieski, a artystycznej...

 Zanim wybierzesz właściwy kolor do wnętrza, odpowiedz sobie na pytanie: jakiego rodzaju pracę będziesz w nim wykonywać? Czy będzie to nauka, praca analityczna czy kreacja. Jest to ważne, ponieważ każda z tych aktywności wymaga innych kolorów.


POKÓJ DO NAUKI

 Aby dobrze przygotować się do zdania egzaminu, potrzebujesz z jednej strony spokoju i wyciszenia, a z drugiej - energii, pomagającej w przyswajaniu dużej ilości nowych informacji.
Warto więc sięgnąć po biel przełamaną intensywnym akcentem bądź pastelowy żółty czy pomarańczowy. Kolory te pomagają się skutecznie skoncentrować a zarazem pobudzają do nauki. Możesz je stosować zarówno w formie monochromatycznej lub w postaci gradacji odcieni.


 POKÓJ DO PRACY ANALITYCZNEJ

 W przypadku pracy analitycznej potrzebujesz przede wszystkim skupienia. Nie wskazane są barwy intensywne, rozpraszające uwagę. Najlepsze więc będą odcienie spokojne i czyste, takie jak stonowane beże, błękity lub szarości.
Ściany w pomieszczeniach do pracy analitycznej najlepiej pomaluj jednym kolorem. Jeśli jednak zdecydujesz się na łącznie barw, trzymaj się tonacji zrównoważonej, bez wyraźnej dominacji jednego koloru.


 POKÓJ DO PRACY ARTYSTYCZNEJ 

 Pokój taki rządzi się zupełnie innymi zasadami. Tu możesz sobie pozwolić na nieco szaleństwa i stosowanie wyrazistych kolorów, pobudzających do twórczego działania. Warte polecenia są połączenia żółtego z zielonym.Taki barwny miks zarówno cię zrelaksuje, jak i wyzwoli kreatywność.
Wybranymi kolorami możesz pokrywać całe ściany lub tworzyć z nich energetyzujące kontrasty.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moderowanie komentarzy dla postów starszych niż 14 dni.
Dziękuję za opublikowanie komentarza.